Reklama:

Wybór ciśnieniomierza - nieodłącznego towarzysza pacjentów dotkniętych nadciśnieniem tętniczym

Informacja prasowa Medyczny Sklepik

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Wybór ciśnieniomierza - nieodłącznego towarzysza pacjentów dotkniętych nadciśnieniem tętniczym

MedycznySklepik.pl

Ciśnieniomierz

"Nigdy nie miałem z tym problemów". Mniej więcej tymi słowami większość osób komentuje pierwszy w życiu zbyt wysoki wynik pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Kiedy pojawia się diagnoza oraz decyzja o rozpoczęciu leczenia, stajemy nierzadko przed trudnym wyborem - jaki ciśnieniomierz będzie dla mnie odpowiedni? Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza wbrew pozorom nie jest rzeczą łatwą. Niniejszy artykuł ma na celu wyodrębnienie pewnych cech, które pomogą w dokonaniu satysfakcjonującego wyboru. Każdy z nas ma swoje własne preferencje i wymagania.

Reklama:

Wybór aparatów do mierzenia ciśnienia jest ogromny. Mamy do wyboru urządzenia elektroniczne i manualne, zakładane na nadgarstek i ramię, w pełni automatyczne i półautomatyczne. Dochodzą również różni producenci i modele oraz szereg innych cech, jak: funkcje, parametry, forma zasilania itp. Być może niniejszy krótki artykuł okaże się w tej kwestii dla Państwa pomocny.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, jak również sami chorzy nierzadko twierdzą, że najpewniejszym aparatem do mierzenia ciśnienia tętniczego są ciśnieniomierze manualne. Jest w tym przekonaniu wiele racji, ponieważ faktycznie dokonując pomiaru za pomocą tradycyjnego ciśnieniomierza wskazówkowego z jednoczesnym wykorzystaniem stetoskopu prawdopodobieństwo błędu jest najmniejsze. Należy jednak zwrócić uwagę na skomplikowaną obsługę tego typu urządzeń, stopień trudności wykonania pomiaru, jak również czas całego zabiegu, który w zasadzie powinien być wykonywany regularnie, nierzadko o różnych porach dnia.

Jeżeli pragniemy wygody i dążymy do tego, by kontrolować ciśnienie w sposób regularny i częsty, bez konieczności zbytniego absorbowania naszej świadomości, najlepszym wyborem pozostaje elektroniczny automatyczny ciśnieniomierz naramienny. Urządzenia tego typu pozwalają nam na regularną, wygodną i stosunkowo pewną kontrolę wysokości ciśnienia tętniczego. Oczywiście rynek zalany jest tak zwaną "chińszczyzną", jednak sprawne oko kupującego jest w stanie wypatrzyć produkt dobrej jakości nawet przez internet."Obecnie większość światowej elektroniki produkowana jest Chinach i moje słowa nie są tu żadnym odkryciem - branża medyczna często nie pozostaje w tej kwestii wyjątkiem. Istnieją jednak produkty z napisem "Made in China", które posiadają dobre parametry i stosunkowo wysoką jakość wykonania oraz podzespołów.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Nadciśnienie

Interpretacja EKG
Witam mam 28 lat i choruję na nerwicę lękowa proszę o interpretację EKG.
gość
Odczyt EKG
Hej, mam 23 lata i mam nadciśnienie od kilku lat. Po raz pierwszy stwierdziłam że się zbadam bo zdrowie mi podupada i więc dziś odebrałam wynik EKG. Wizytę u kardiologa mam dopiero za 2 miesiące a ch...
Nadciśnienie w nocy
Cześć średnio moje ciśnienie wynosi 145/80/70, w nocy czasami skoczy do 160 nawet 185, i przez to nie mogę spać, byłem u kardiologa zbadał mnie i powiedział że wszystko jest w porządku miał ktoś podo...
Reklama:
Reklama: